Edukacja ekologiczna i działania na rzecz lokalnej społeczności

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach od lat wdraża działania, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego i propagowanie prawidłowych postaw proekologicznych. Edukację ekologiczną uważamy za niezwykle ważną w procesie uświadomienia potrzeby i konieczności ochrony środowiska.

Festiwal ekologiczny EKO WIZJA 2

Ogłoszenie z dnia: 
wt., 14/06/2022
Nasze Przedsiębiorstwo przyłączyło się do udziału w projekcie Fundacji Teraz Wschód, której celem jest edukacja ekologiczna i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Podczas Festiwalu Ekologicznego Eko Wizja 2 w dniu 4 czerwca 2022 r. na terenie Parku Konstytucji 3 Maja odbyła się prelekcja pod tytułem: "Pijemy suwalską kranówkę! Ekologiczne, ekonomiczne i zdrowotne zalety picia wody z kranu". Przedstawiliśmy Naszym słuchaczom korzyści picia wody z kranu - zarówno te mające wpływ na wspólne środowisko, "każdą kieszeń" i co najwazniejsze na zdrowie.
Dodatkowo przygotowano stoisko promocyjne w miasteczku festiwalowym z punktem nawadniającym i promującym picie wody prosto z kranu.

Relacja z obchodów Światowego Dnia Wody

Ogłoszenie z dnia: 
czw., 24/03/2022
   22 marca obchodzono Światowy Dzień Wody - powołany 22 grudnia 1992 r. na konferencji Szczy Ziemi 1992 w brazylijskim Rio de Janeiro - został ustanowiony mocą rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Powodem tej inicjatywy jest fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi, gdyż nie ma dostępu do czystej wody pitnej.
   Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody odwiedziło Spółkę ponad 300 osób. Byli to m.in. uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach, Niepublicznego Dwujęzycznego Przedszkola KIDS-Co w Suwałkach, Akademii Dzieci Ciekawych Świata, Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej "Bajka", Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Bakłarza w Bakałarzewie. Jak co roku z okazji tego święta przypominano, że w Suwałkach wodę można pić prosto z kranu.
   Suwalska woda jest pobierana ze studni głębinowych i zawiera dużo cennych dla organizmu minerałów. Aby usunąć nadmiar zawartego w niej żelaza i manganu jest poddawana napowietrzaniu i filtrowana by nadawała się do bezpośredniego spożycia. Dodatkowo jest poddawana promieniowaniu UV dla zabezpieczenia przed rozwojem bakterii. Do jej uzdatniania nie są używane żadne środki chemiczne. Woda, która trafia do kranów spełnia wszystkie obecne wymagania określone przepisami krajowymi i UE. Dodatkowo poddawana jest regularnym, rygorystycznym badaniom.
   Suwalska "kranówka" jest równie dobra jak woda butelkowana ze sklepu, a ponadto jest zdecydowanie tańsza i nie generuje zbędnych odpadów. Jest więc przyjazna dla środowiska. Pijemy wodę z kranu!
   Dziękujemy uczestnikom Światowego Dnia Wody za udział.

Światowy Dzień Wody

Ogłoszenie z dnia: 
pon., 14/02/2022

   W związku z przypadającym w dniu 22 marca Światowym Dniem Wody, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach zaprasza do zwiedzania stacji wodociągowej znajdującej się przy ul. gen. W. Sikorskiego 14 oraz oczyszczalni ścieków zlokalizowanej przy ul. Sejneńskiej 86 w Suwałkach.
   Wszystkich mieszkańców Suwałk, którzy chcą zapoznać się z procesem uzdatniania wody i technologią oczyszczania ścieków oraz źródłami "zielonej energii" z jakich korzysta PWiK, zapraszamy w dniu 22 marca 2022 r. w godz. 8.00-14.00 do zwiedzania naszych obiektów. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 87 567 60 53 wew. 30.
   W związku z dużym zainteresowaniem oraz ze względu na konieczność zachowania środków ostrożności z powodu pandemii liczba odwiedzających jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.


Strony