Edukacja ekologiczna i działania na rzecz lokalnej społeczności

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach od lat wdraża działania, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego i propagowanie prawidłowych postaw proekologicznych. Edukację ekologiczną uważamy za niezwykle ważną w procesie uświadomienia potrzeby i konieczności ochrony środowiska.

Skąd się bierze woda w kranie? Niepowtarzalna okazja, żeby się dowiedzieć.

Ogłoszenie z dnia: 
pt., 26/04/2019
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zaprasza na obchody "Dni Otwartych Funduszy Europejskich". 10 maja 2019 r. PWiK w Suwałkach udostępni odwiedzającym obiekty na co dzień niedostępne, takie jak: Stacja Uzdatniania Wody, Farma Fotowoltaiczna oraz Oczyszczalnia Ścieków. Zapraszamy wszystkich chętnych 10 maja 2019 r. w godzinach 10:00-14:00 do odwiedzania naszych obiektów. Zgłoszenia przyjmowane będą pod nr telefonu: 506 626 445. Ze względu na konieczność utrzymania ciągłości pracy, liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.
 ZAPRASZAMY!

PODSUMOWANIE ŚWIATOWEGO DNIA WODY

Ogłoszenie z dnia: 
pon., 25/03/2019
     22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach został zorganizowany dzień otwarty. Mieliśmy przyjemność gościć mieszkańców naszego miasta, w tym: Niepubliczne Przedszkole "Chatka Niedźwiadka", Przedszkole nr 3, Niepubliczną Szkołę Podstawową - Akademię Dzieci Ciekawych Świata, Szkołę Podstawową nr 7, Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach. Poza zwiedzaniem obiektów dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na których przekonały się, jak cennym darem jest woda. Głównym celem spotkania było zachęcenie odwiedzających do picia wody prosto z kranu.
     W ramach Dnia Wody pracownice naszego przedsiębiorstwa przeprowadziły cykl spotkań w przedszkolach i promowały picie wody z kranu.
"Nareszcie przybyła do nas dobra moda,
najlepsza na świecie do picia jest
suwalska woda !!!"

PWiK Dzieciom

Ogłoszenie z dnia: 
pon., 11/06/2018

W dniu 3 czerwca 2018 r. w Parku Konstytucji 3 Maja uczestniczyliśmy w organizacji Festynu Rodzinnego "PWSZ Dzieciom". Pracownicy zapewniali liczne atrakcje w postaci konkursów, gier i rebusów rodzinnych. Dzieci, które wykazały się wiedzą na temat wody i PWiK zostały nagrodzone.


Strony